• Integrácia

• ČO PONÚKAME MY

• Vážení rodičia,

viete, že i n t e g r á c i a intelektovo nadaných detí prebieha už v predškolskom veku? Za intelektovo nadané dieťa sa považuje dieťa s akcelerovaným vývinom, ktoré pri dostatočnej motivácii a tvorivosti dosahuje v porovnaní so svojimi vrstovníkmi výnimočné výkony v jednej alebo viacerých činnostiach.

Aj naša súkromná škola prijíma intelektovo nadaných žiakov, pre ktorých má pripravený výchovno-vzdelávací program a vypracovaný individuálno-vyučovací plán predmetu či predmetov, v ktorých sa má rozvíjať nadanie žiaka, kde má žiak dostatočný priestor na vysoký výkon.

Pri práci so žiakmi využívame kompenzačné prostriedky:

• alternatívne učebnice anglického jazyka

• alternatívne názorné učebné pomôcky

• encyklopédie

• audiovizuálnu techniku

• interaktívne tabule s videoprojektorom a PC napojené na internet /priamo na vyučovaní/

• programy PC

Ako pristupujeme k nadaným deťom?

Integrujeme nadaných žiakov do triedy s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka, vedieme o žiakoch potrebnú dokumentáciu.

REŠPEKTUJEME

. učebné plány pre individuálne nadaných žiakov ZŠ

. výchovno - vzdelávací program žiaka so špeciálno - vzdelávacími potrebami v ZŠ

. Program nadaného žiaka